Haber 06 Temmuz BetAsus Spor Haberleri || UEFA Kararını Verdi

  • Konbuyu başlatan RalphCohen
  • Başlangıç tarihi
RalphCohen

RalphCohen

Moderator
1.png

Sezonun tamamlanmasıyla Avrupa Avrupa Ligi biletini elde eden Trabzonspor için, birçok iddia ortada dolaşıyordu.

Financial Fair Play çerçevesinde yapılan denetiminden geçemeyen ve dosyası bir üst kurula taşınan Trabzonspor için heyecanlı bekleyiş sürerken, camiayı mutlu eden haber UEFA tarafından açıklandı.

UEFA'nın resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: " Trabzonspor kulübü 2016 yılında yapmış olduğu Finansal Fair-Play Anlaşması kurallarını ihlal etmiştir. 15 Ekim 2019 tarihine kadar istenilen şartları yerine getirmemesi durumunda 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması halinde bunlardan birinden men edilecektir. "

Karar sonrası açıklama yapan Trabzonspor kulübünün başkanı Ahmet AĞAOĞLU şu ifadelere yer verdi: "Finansal Fair Play Komitesinin 3 şartı vardı. Birincisi yeniden yapılanmanın imzalanması koşulu. İkincisi Türkiye Futbol Federasyonu Lisans Talimatı'nın yürürlüğe girmesi. Üçüncüsü de 5 milyon avro zarar barajının altında kalınması koşulu. Bize 15 Ekim'e kadar süre veriyorlar. Ancak biz bu 3 şartı da bugün itibarıyla yerine getirmiş durumdayız. Herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Artık kuraları bekleyeceğiz."


BETASUS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

1562412522384.png
 
Üst